Oferty

Obiekty, hale, magazyny Kompleks Pałacowo Parkowy w Leśnej

Krótki podgląd

Oferujemy do SPRZEDAŻY wyjątkową nieruchomość   zlokalizowaną w  miejscowości Leśna w województwie  dolnośląskim na działkach:  327/13 identyfikator działki 021003_4.0001.327/13 -1,2014 HA  i 327/14 identyfikator działki 021003_4.0001.327/14 -0,9260 HA   o łącznej powierzchni obu działek -2,1274 HA  (21274m2).

Plan zagospodarowania przestrzennego oznacza nieruchomość symbolem MU, ZP – teren zabudowy mieszkaniowo usługowej oraz zieleni parkowej w strefie założeń parkowo pałacowych.  Zabudowana nieruchomość wpisana jest do rejestru zabytków w zakresie:

  • pałac przy ul. Baworowo 20 w Leśnej decyzją nr 133/909/J z dnia 30.03.1988 r. w granicy działki 327/2,
  • park w Leśnej Baworowo, wpisany do rejestru zabytków decyzją nr 245/704/J z dnia 10.11.1981 r.

Dla nieruchomości został przygotowany projekt budowlany oraz wykonawczy obejmujący: plan zagospodarowanie wraz z projektem nasadzeń zieleni, oraz wielobranżowy projekt budowlany, zakładający rozbiórkę: przybudówek przy północnej granicy działki, fragment hali magazynowej przy granicy zachodniej, kotłowni, wiaty oraz konstrukcji poddasza nad starą stajnią (częściowo zrealizowane),odbudowę zrujnowanego pałacu (zrealizowane: nowe stropy, dach, komunikacja).  Dla opisywanego zamierzenia inwestycyjnego zostało wydane pozwolenie na budowę nr 358/2009 z dnia 04.11.2009 roku w zakresie przebudowy i modernizacji zespołu pałacowo-folwarcznego w Leśnej i budowę z uruchomieniem zaplecza rekreacyjnego SPA.

W założeniach -największą atrakcją kompleksu miał stać się Pałac, po dostosowaniu obiektu do potrzeb luksusowego hotelu. Wraz z nim zaprojektowano też nowe przeznaczenie budynku folwarcznego i byłej stajni- w założeniu hotel i restauracja na ok.130 miejsc. Projekt zakłada też realizację  budynku konferencyjnego utworzonego na podstawie dawnej stodoły. Budynek sportowo-rekreacyjny projektem obejmie pomieszczenia dawnego magazynu, gdzie zaplanowano siłownię, szatnię fińską oraz basen z szatniami i sanitariatami a także gabinety zabiegowe.

Oferowana nieruchomość znajduje się w atrakcyjnej turystycznie lokalizacji, w pobliżu licznych turystycznych i historycznych szlaków. Miasto i Gmina Leśna położone są w południowo-zachodniej części województwa dolnośląskiego w powiecie lubańskim na Pogórzu Izerskim. Miasto leży nad trzema rzekami: Kwisą, Bruśnikiem i Czarnym Strumieniem, blisko przejścia granicznego z Czechami w miejscowości Miłoszów.   Największą atrakcją Leśnej i okolic jest zamek Czocha usytuowany nad sztucznym zbiornikiem wodnym, utworzonym w wyniku wybudowania zapory leśniańskiej. W okolicy znajduje się również drugi zbiornik wody, utworzony przez zaporę złotnicką.

Oferta przeznaczona jest dla środowisk biznesowych, organizatorów konferencji, eventów, szkoleń, wesel.   Budowa i uruchomienie kompleksu winno stworzyć atrakcyjną propozycję dla wspomnianej wyżej grupy docelowej. Wraz z zabytkowym pałacem kompleks powinien wpisać się w mapę historycznych obiektów hotelowych, z których słynie Dolny Śląsk.

-odległości: od Wrocławia-150km, od Pragi-150km, od Drezna-139km, od Świeradowa Zdroju-20km.

Cena: 2 000 000 zł

Zapraszamy na prezentację.

Contract Violetta Hyla-Grabowska
ul. Mickiewicza 12/1
59-220 Legnica
tel. 604-690-037
email: biuro@contractnieruchomosci.pl

SZUKASZ KREDYTU NA NAJLEPSZYCH WARUNKACH? Oferujemy Ci bezpłatną konsultację doradcy kredytowego.

Gwarantujemy Państwu bezpieczeństwo transakcji (posiadamy ubezpieczenie OC), doradztwo w zakresie finansowania wybranej nieruchomości, opiekę nad całym procesem zakupu nieruchomości.

Nieruchomości prezentowane na naszych stronach nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 par 1 kodeksu cywilnego a dane w nich zawarte mają charakter jedynie informacyjny i mogą ulegać zmianie.

Prosimy o kontakt z naszym biurem celem ustalenia szczegółów transakcji.
Wszystkie informacje zestawiono na podstawie wypowiedzi lub oględzin nieruchomości.
Wszystkie teksty, zdjęcia oraz wszystkie inne informacje opublikowane na stronie podlegają prawom autorskim.
Wszelkie kopiowanie, dystrybucja, elektroniczne przetwarzanie oraz przesyłanie zawartości bez zezwolenia zabronione.

21274 m2

Wyróżniony opis

  • Media - woda
  • Media - prąd
Zobacz zdjęcia